پرواز

یکباره احساس تهی بودن میکنی وقتی میشنوی مرد بزرگی از دنیا رفته و این دنیا رو با تمام خوبی ها و بدی هاش رها کرده اگرچه تو هنوز داری تو دنیا دست و پا می زنی.احساس میکنی مثل بچه تنبلا تا حالا خودتو پشت شاگرد اول کلاس قایم می کردی و حالا اون دیگه نیست و هر لحظه ممکنه تو رو ببینند و به خاطر تمام غفلتات مجازات بشی.

احساس خالی بودن می کنی وقتی می دونی بعضی از آدما هستن که به زندگی بقیه معنا می دن و از این به بعد دیگه نیستن تا این کارو بکنن.

آدمای خوبی که با بودنشون خیلی از خوبی هارو تعریف میکنن. کساییکه هیچ وقت در مورد بقیه بدخواهی نکردن، پشت سر کسی حرف نزدن، آبروی کسی رو نبردن، به کسی تهمت نزدن... از این آدما کسی جز خوبی ندیده و دنیا حالا دیگه نفس چنین آدمایی رو تو آسمون پر دودش نداره، تا با خیال راحت به ناکجا آبادش برسه.

محمد تقی بهجت از این آدما بود.نمیدونم چه احساسی داشت وقتی میدونست همه اونو به خوبی می شناسن و مشهوره به نیکی.فقط میدونم نفهمیدم موقع شنیدن خبر فوتش چه احساسی بهم دست داد. ناراحتی؟ بهت؟ یا چیز دیگه. حتی دوست همدلم هم میان احساسهایش گم شده بود تا من تنها کسی نباشم که معلّق بودن را در آن لحظه تجربه می کند.

خدایا من را در این دنیا با خوبان محشور کن که من خودم اونقدر بد هستم که حوصله ی بدها رو ندارم. 

/ 5 نظر / 20 بازدید
حسین

سلام این حقیر هم عروج عارفانه ی مرجع عالی قدر جهان تشیع آیت الله بحجت(ره) رو به شما تسلیت میگم... از حضورتون ممنون یا علی...

حمیده

شعار،همش شعار، این شعار دادن ها تا به کی؟ چرا انقدر تظاهر به خوب بودن میکنی؟ چطوربه خودت اجازه میدی راجع به انسان بزرگی مثل بهجت مطلب بنویسی؟میخوای بگی آدم مومن و با خدایی هستی؟؟؟ من که این طور فکر نمیکنم.به نظر من شما آدم..... لازم به گفتن نیست خودت میدونی.

امین

اقا تکلیف من چی میشه که بدم ولی تو رو دوست دارم. بابا یه فکری برای طرفدارات بکن اونایی که هم بدن هم میخان با تو محشور شن

تنها

به به لذت برم ایول اما چرا دعا نکردین که دراین دنیا و اون دنیا با خوبان محشر بشین؟ حرف این دوستتون امین هم خیلی با مزه اس یادم باشه بعدا با هم درموردش صحبت کنیم. میخوام یه چیزی رو درباره دوستی بهتون بگم.[ساکت]

تنها

این سخن دکتر شریعتی خیلی خیلی زیباست